18 Kasım 2017 Akrep Yeni Ay’ı

Akrep Yeni Ay’ı, “iç sesimizi dinleyip sorunları çözmek için güzel bir fırsat olabilir.” 18 Kasım 2017

18 Kasım 2017 tarihinde Akrep burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Vergi, miras, krediler, eşin parası, otorite konumundaki kişiler, ast-üst ilişkileri, günlük hayatta karşılaştığımız sorunlar, çocuklar, flört ilişkileri, hobiler, şans oyunları ile ilgili konularda ortaya çıkan sorunların, krizlerin ve bizi yaralayan konuların en derininde yatan nedenlerinin ortaya çıkacağı ve konuşulup çözüm yollarının aranacağı bir yeni ay bizi bekliyor. Bu yeni ay döneminde özellikle ortaklıklar ve ilişkilerde arkadan çevrilen işler, aldatma ve aldanmalar ile karşılaşabilir, sonucunda yoğun tartışmalar olabilir ve ilişkilerimizde değişimler, dönüşümler yaşayabiliriz. Eğer ortaya çıkan sorunların asıl nedenlerini bulmaya yönelik yapılan konuşma ve tartışmalar hedef odaklı ilerlerse çözüme ulaşmak her iki taraf için de daha iyi olabilir, fakat ego, duygusal çıkışlar ilişkileri bitme noktasına getirebilir. Akrep burcunun bulunduğu yerde şifa da vardır, zehir de… En derinde yatan sorunlar temizlenebilir, temizlenemez ise sorunlar daha da büyüyebilir ve olaylar dönüşmek durumunda kalabilir. Sorunları çözerken yenilikçi yaklaşımlar, farklı bakış açıları, bizi hedeflerimize daha kolay ulaştırabilir. Geçmişte yaşadığımız ve tekrarlayan sorunları çözmek istiyorsak eğer farklı yollar denemek ve olayların çözümü için liderlik rolü üstlenmek, belki de olaylara bir de neşeli ve eğlenceli tarafından bakmak ve bunun için çaba sarf etmek olayların boyutunu değiştirebilir. Hayatlarımızda temizlik dönemi diyebiliriz bir anlamda bu yeni ay dönemi için.

Zehirlenmeler, alkol tüketimi bu dönemde artabilir o yüzden yediklerimize, içtiklerimize dikkat etmek faydalı olabilir. Ayrıca kalp rahatsızlıkları ve ayaklar, üreme organları, böbrekler, bel bölgesi ile ilgili sorunlar, psikolojimizi etkileyen olaylar ile daha çok karşılaşabiliriz, ameliyatlarda ve kanser vakalarında artış olabilir. Bu yüzden sağlık sorunlarını ihmal etmemek, düzenli sağlık kontrollerini yaptırmak iyi olabilir.

Diğer yandan belki de inzivaya çekilip kendimizi dinleyerek, olayları her yönü ile değerlendirip, olayların temelinde kalıplaşmış bakış açılarımızı, inanç sistemimizi gözden geçirmek, yeni çıkış yolları bulmayı tercih etmek bize daha iyi gelebilir bu yeni ay döneminde.

Evet Akrep Yeni Ay’ı, “iç sesimizi dinleyip sorunları çözmek için güzel bir fırsat olabilir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir